Yaz Spor Okulu Başladı
26 Haziran 2013 Çarşamba
Bulancak Belediyesi tarafından Yaz Spor Okulu dün akşam törenle açıldı.

 

Bu yıl ikincisi açılan Yaz Spor Okulunda  yedi ayrı branşta 370 öğrenciyle eğitime başlandı.

Bulancak ek sahada gerçekleşen Yaz Spor Okulu’nun açılış programına; Vali  Dursun Ali Şahin, Bulancak Kaymakam Vekili Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam,  İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Zeki Atlı, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Av. Kadir  Aydın, 2012- 2013 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından yeni bir eğitim öğretim yılına başladıklarını belirterek, “Yaz Spor Okulu’nda eğitim alacak tüm öğrencilere başarılar dilerim. Bulancak’ta her bir çocuğumuzun geleceğine yaptığımız yatırım, Bulancak’ın geleceğine yaptığımız yatırımdır. Düzenlemiş olduğumuz ve Futbol, Basketbol, Voleybol, Taekwando, Satranç, Güreş, İzcilik gibi 7 ayrı branşta hizmet verecek olan “Yaz Spor Okulu” çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimlerine ve sosyalleşmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yaz Spor Okulu’nun hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Vali Dursun Ali Şahin’de uzun bir maraton sonunda okulların tatil olduğunu belirttikten sonra sporun önemine değindi. Yaz spor okullarının çocuklara büyük bir faydası olduğunu vurgulayan Şahin, spora ve sporcuya ilgi gösteren başta belediye başkanı Av. Kadir Aydın olmak üzere herkese teşekkür etti. 

Program İnece Köyü “Alaşağı” grubu halk oyunları gösterisi, minik çocukların futbol müsabakası ve yaz spor okulu adına öğrencilerin Başkan Aydın'a forma hediyesiyle sona erdi.


Bu Haber 464  Kez Okunmuştur