“Denizi Geçmek”i İzledi
24 Ocak 2014 Cuma
Vali Hasan Karahan bugün Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesinin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, velilerin eğitimine yönelik olarak hazırlattığı “Denizi Geçmek” adlı kısa filmi izledi.

 

Film öncesi Vali Karahan’a kısa bir bilgi sunan İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ebeveynlerin farkında olmadan yaptıkları yanlışlara dikkat çekme amacıyla böyle bir film hazırlattıklarını belirterek, buna benzer çalışmaların devam edeceğini, veli-öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirilip öğrencilerin başarılarının artmasına katkı sağlayacağına inandığını sözlerine ekledi.

Filmi dikkatle izleyen Vali Karahan, yapılan çalışmayı  oldukça başarılı bulduğunu belirterek emeği geçenleri kutladı.

Senaryosu, psikolojik danışman öğretmenlerinde yer aldığı 12 kişilik bir ekip tarafından yazılan film üç ayda tamamlandı. Giresun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Sinema Kulübünce hazırlanan 9 dakikalık kısa film, İngilizce altyazılı ve sağ altta işaret dili anlatımlı olarak izleyicilere sunuluyor.

Makamda Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Müdür Yardımcısı Davut Tozlu, Şube Müdürü Hatice Özkan ile Giresun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi sinema kulübü öğretmenleri de hazır bulundu.


Orijinal Fotoğrafları İndirmek İçin Tıklayınız...

Bu Haber 957  Kez Okunmuştur